ÜRÜNLERİMİZ

CORDIAL NEDİR ?

Günümüzde tatlı likörleri ifade etmek için kullanılan cordial veya cordials kelimesi, geçmişte tatlı ve tadı hoş olan tıbbi tonikleri ifade etmek için kullanılıyordu.
Yaygın olarak kullanılan cordial kelimesi  genellikle tatlı, konsantre ve meyve aromalı bir içeceği ifade eder.

Sizin için hazırladığımız ürünler dalından toplanan ürünleri bir araya getirerek hazırlanan,az şekerli,katkı maddesi içermeyen ürünlerdir.

CORDIAL ÇEŞİTLERİ 

Satsuma

 

Her mevsimin bir kokusu vardır. 1947 senesinden beri Bodrum da yetiştirilen ve 'kokulu mandalina' olarak da adlandıran Satsuma; kendine özgü hoş bir kokuya sahiptir. Aralık geldiginde Bodrum'u keskin bir mandalina kokusu sarar, koyu yeşil yaprakları arasından sallanır. Nisan ayında, hasat zamanı geldiginde; iste bizde tam buradayız! 

Satsuma; dalından kopardığımız mandalinalarımızın ve tadını kullanılan tüm malzemelerin tazeliğinden alan bir urundur. 

'inspired choice' olarak dalından mutfağımıza ulaştırdığımız tüm ürünleri; tazeliğini kaybetmeden sizlerle buluşturuyoruz.

 

Hibiscus

 

Ilıman iklimleri seven Hibiscus çiçeğinin cezbedici görüntüsünün ardında saklanan o eksi tadı, akdenizde yetişen, özenle hazırladığımız doğal çiçeklerin aromaları ile birleştiğinde ortaya çıkan o essiz lezzetini size sunmaktayız.

 

Ginger

 

Tropik iklimlerin en faydalı bitkilerinden biri olan zencefil baharat olarak kullanılan bir çiçekli bitkidir.Keskin bir tadı ve aroması olan Zencefil, taze sıkılmış limon ile birleştiğinde ortaya çıkan lezzeti ile; eksi tat severlerin gözdesi!

 

Sour

 

Ekşiyi hangimiz sevmiyoruzki.Ekşi denince aklımıza ilk gelen turunçgillerden biri olan Limon (Citrus) ise turunçgiller ailesinin en faydalı ve en popüler üyesidir.Hayatımızın her noktasında kullandığımız limon, içerdiği kimyasallar ve yüksek oranda C vitamini deposudur. Limonun insan vücuduna bugün bilinen yirmi beş tane faydasından bahsedilmektedir.Ülkemizde Akdeniz bölgesinde üretimi yaygın olan Limonu sizler için dalından topluyoruz.Yeni ve taze tatlar ile sizleri buluşturuyoruz.

 

Lapsang

 

Eski zamanlarda, Wuyi bölgesinde çay talebi çok yükseldiği zamanlarda, çayı hızlı kurutmak için çam odununda kurutulduğu ve bu işlem sırasında tütsülü Lapsang Souchong çayının oluştuğu bilinmektedir.Hikayesi Çin’in Fujian eyaletinde başlayan bu çay, isli çay olarakta bilinmektedir.İs tadına aşina olsakta bir yandanda yeni tatlara çok uzağız.Günümüzün trendlerinden olan lapsang çayını, demleme yöntemi ile oluşturduğumuz is aromalı lezzeti deneyimlemenizi istiyoruz.